Pirms gandrīz 68 gadiem Anglijā populāra kļuva spēle Clue, kuras dalībniekiem spēles gaitā, saņemot dažādus norādījumus, ir jāatrisina noziegums. Spēle ir tik interesanta, ka nu jau tai ir izdotas vairāk kā 10 papildinātās versijas.

Tieši šī spēle kalpo par pamatu aizraujošai team building programmai – C.S.I. Latvija

Dalībnieki programmas ietvaros tiek sadalīti vairākās komandās; visām komandām ir viens uzdevums – atrisināt noziegumu. Katrai komandai tiks izsniegts vienāds nozieguma pierādījumu komplekts, bet nozieguma liecības gan var atšķirties. Tas nozīmē, ka komandai jāsadarbojas ne tikai savā starpā, bet jāmēģina izdibināt informācija arī no pretinieku komandām. Uzdevums spēles laikā ir salikt kopā visus dotos pierādījumus kā puzles gabaliņus un saprast, kas, kad un kur to noziegumu paveicis.

Lai spēli padarītu interesantāku un uzdevumu atklāt nozieguma apstākļus sarežģītāku, pasākuma vadītāji iejutīsies noziegumā iesaistīto tēlos, sniedzot liecības komandām. Tāpat daži no pierādījumiem atradīsies ārpus pamata pasākuma norises telpām, liekot komandām būt piesardzīgiem un neatklāt savus atrastos faktus konkurentu komandām.

Spēlē uzvar tā komanda (-as), kas pareizi traktējuši pierādījumus un liecības un atklājuši patiesos nozieguma apstākļus.