Ir zinātniski pierādīts, ka cilvēka smadzenes nogurst un sāk neproduktīvi apstrādāt informāciju, ja tās ilgstoši pakļautas vienpusējai informācijas uzņemšanai un vienveidīgām darbībām. Tāpēc ļoti svarīgi ik pa laikam nomainīt darbības veidu, ļaujot smadzenēm “restartēties”, lai ar jaunu jaudu un augstu efektivitāti pievērstos svarīgas informācijas uzņemšanai. Programma “Uzlāde” veidota ar mērķi palīdzēt “restartētēties” un “uzlādēties”.

Šī programma var norisināties gan kā viens notikumu bloks, gan tā var tikt sadalīta vairākās daļās, piemēram, 20 un 20 minūšu blokos. Uzlādes programma balstīta uz t.s. “ice breaker” spēlēm jeb vienkāršiem uzmanības uzdevumiem ar mērķi efektīvi saliedēt un pozitīvi uzlādēt komandu.

Katrs Uzlādes uzdevums neaizņem vairāk kā 3 minūtes; tie ir pietiekami dinamiski un aizraujoši, ļaujot katram dalībniekam kļūt par daļu no spēles jeb uzdevuma. Visi dalībnieki darbojas kopā. Uzdevumos nav iekļauta publiska uzstāšanās, līdz ar to pat viskautrīgākie kolēģi vai semināra dalībnieki var atslābināties un ļauties spēlēm, nedomājot par uztraukumu, kas rodas, kaut ko darot individuāli vai saņemot publisku vērtējumu.

Programma paredzēta gan semināru pauzēm, gan kā pārsteigums kolēģiem nogurdinošas darba dienas vidū. Kā arī pēc vajadzības, var norisināties gan telpās, gan ārpus tām brīvā dabā.